חזרו אליי

השקעה סולידית: תיק השקעות משולב עם פיקדון אטרקטיבי

תיק השקעות המשולב עם פיקדון מאפשר למשקיעים ליהנות מהיתרונות של השקעה סולידית בשוק ההון לצד פיקדון בריבית אטרקטיבית ובנזילות גבוהה

חוסר היציבות בשווקים, מייצר באופן טבעי חששות מהשקעה בשוק ההון, הן בקרב משקיעים קיימים והן בקרב מי ששוקלים להתחיל להשקיע בשוק ההון. מנגד, האינפלציה הגבוהה שהחלה לתת את אותותיה ב- 2022, בישראל ובעולם, אינה מאפשרת למי שרוצים להרוויח תשואה כלשהי על כספם להשאיר את הכסף בעובר ושב. במצב כזה הכספים שלהם לא רק שלא יניבו רווחים - אלא גם יאבדו מערכם.

החל משנת 2022 אנחנו עדים לשילוב של עליה באינפלציה, עליה בריביות הבנקים העולמיים יחד עם חוסר יציבות בשווקים. כתוצאה מעליית ריבית בנק ישראל, הבנקים החלו להציע פיקדונות בריביות גבוהות יותר מאלה שהוצעו בעבר. מהלכים אלו גורמים למי שמחפשים ביטחון יחסי, להעביר כספים לפיקדונות השונים, מכיוון שאלו מבטיחים להם תשואה ידועה מראש על הכסף שלהם.

אבל לצד הביטחון הזה שמייצרים הפיקדונות השונים, עדיין קיימים אנשים רבים שרוצים ליהנות גם מהאפשרות להרוויח תשואה גבוהה יותר על הכספים שלהם. לאור הביקוש לפיקדונות, יצרנו מוצר חדשני המוצע החל ממרץ 2023 - מסלולים של תיקי השקעות משולבים עם פיקדון בבנק לאומי. מסלולי השקעה אלה מאפשרים מצד אחד השקעה סולידית בשוק ההון ומצד שני יציבות באמצעות השקעה בפיקדון, וכל זאת תחת שירות ניהול תיקים מקצועי המגיב לשינויים בשוק.

ליהנות מהוודאות של הפיקדון

כאמור, שוקי ההון השונים סובלים מחוסר וודאות. התנודות האלו מקשות על מי שמחפשים להקטין את חשיפתם להפסדים. על אף הגישה הרווחת, המגובה מחקרית, כי השקעות לטווח ארוך משתלמות, לא מעט משקיעים ומשקיעים בפוטנציה, מתקשים להתמודד עם ירידות בשוק ההון, וחוששים באופן טבעי להשקעותיהם. לכן, תיק השקעות שחלקו מושקע בפיקדון מגדיל עבור המשקיע את הוודאות, מכיוון שהחלק המצוי בפיקדון אינו מושפע מהתנודות בשוק ההון ומאחר והריבית בגין הפיקדון ידועה מראש והיא משתנה על בסיס ריבית הפריים.

העובדה שהמוצר החדש מוצע במסגרת תיק השקעות המנוהל בוידאה, מאפשרת גם ללקוחות שברשותם סכומים שאינם גדולים - החל מ- 50,000 ₪ - ליהנות משילוב זה. מאחר ועל מנת ליהנות משירות של ניהול תיק השקעות בוידאה נדרש מינימום של 50,000 ₪ ועבור פיקדון בריבית אטרקטיבית גם נדרשים לעיתים סכומים לא קטנים, עד היום לקוחות היו צריכים לבחור בין שתי האופציות. מעתה אין צורך לבחור בין תיק השקעה מנוהל לבין פיקדון, אלא יכולים לנתב את הסכום כולו למוצר המשולב.

נזילות גבוהה

על פי רוב, הנזילות של פיקדונות הינה נמוכה יחסית. כך, אם הלקוח זקוק לכסף באופן מידי, או רוצה להסיט חלק מהכסף לשוק ההון - הוא נדרש לחכות לנקודת היציאה של הפיקדון, או לשלם "קנס" על יציאה מוקדמת.

כדי לספק ללקוחות נזילות גבוהה יחסית, החלק של הפיקדון במוצר החדש יוצע כפיקדון בנזילות שבועית, בריבית משתנה על בסיס ריבית הפריים. דבר זה מבטיח וודאות יחסית, לצד נזילות גבוהה מכיוון שהפיקדון אינו סגור לטווח ארוך וכך ניתן לנהל את תיק ההשקעות המשולב בגמישות ולבצע שינויים במידת הצורך.

גמישות והתאמה לצרכי הלקוח

השילוב של השקעה במוצרים פיננסים שונים עם פיקדון, מאפשרת לנו בוידאה לנהל תיק השקעות מומלץ בהתאם לצרכי הלקוח. השילוב הזה מאפשר לנו שינויים והתאמות באופן דינמי בחלקים מסוימים בתיק ההשקעה לפי רמת הסיכון שהוגדרה לנו על ידי כל לקוח ולקוח ולפי ההתפתחויות השונות בשווקים.

עלויות

על החלק של הפיקדון במוצר המשולב לא יחולו עלויות דמי ניהול של וידאה ודמי ניהול פיקדון ני"ע בבנק. בנוסף, המיסוי על הפיקדון נמוך מהמיסוי על ההשקעה בשוק ההון - בעוד שלקוחות משלמים 25% מס על הרווחים מההשקעה בשוק ההון, על החלק של הפיקדון הם ישלמו מיסוי של 15% מהרווח.

לסיכום

הריבית האטרקטיבית על הפיקדונות לצד היתרונות שיש להשקעה בשוק ההון, יכולים לספק מענה ללקוחות רבים המתלבטים בין השקעה סולידית בשוק ההון לבין הוודאות היחסית של הפיקדון. מנהלי תיקי ההשקעות שלנו סורקים את התיקים באופן שוטף ואנחנו מבצעים שינויים והתאמות בתיקים בהתאם למצב בשווקים ולרמת הסיכון של כל לקוח. בתיק השקעות משולב פיקדון תיהנו מהסתכלות כוללת על תיק ההשקעות והפיקדון גם יחד בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לכם.


מעניין אותך לשמוע על תיק השקעות משולב פיקדון?
מתחילים מכאן >>