חזרו אליי

השקעות קטנות: מה אפשר לעשות עם 50 אלף שקלים?

חופשה מפנקת או תיק השקעות מנוהל? מה תוכלו לעשות עם כמה עשרות אלפי שקלים

קיבלתם בונוס יפה? אולי ירושה לא צפויה? פתאום יש לכם כמה עשרות אלפי שקלים פנויים ואתם תוהים מה לעשות איתם? לקנות נדל"ן להשקעה בישראל עם כמה עשרות אלפי שקלים זה בלתי אפשרי. אז מה כן ניתן לעשות עם הון קטן יחסית?

1. בטווח המיידי:

כמה עשרות אלפי שקלים יכולים להבטיח לכם סיפוקים מיידיים. כך למשל תוכלו לצאת לחופשה מפנקת. תוכלו להרשות לעצמכם להתאכסן במלונות יוקרתיים, שבמצב עניינים רגיל אולי לא הייתם מרשים לעצמכם, וליהנות מניקוי ראש אולטימטיבי. לחילופין - כמה עשרות אלפי שקלים יכולים לאפשר לכם להתחיל ללמוד תחומים שתמיד חלמתם עליהם אבל היו קצת יותר מדי יקרים כמו קורס סקיפרים, או קורס טיס – כל אחד לפי תחומי העניין שלו. סיפוק מיידי יכול להיות למשל גם שיפוץ קטנטן בבית, שיהפוך את חדר האמבטיה לכזה שתמיד רציתם, או אפילו קניית גאדג'טים שישדרגו את החיים שלכם. עוד אפשרות לשימוש בכסף - כזו שמבטיחה סיפוק מיידי והרחבת הלב - היא תרומה לקידום נושאים החשובים לכם.

2. בטווח הקצר:

התפנו לכם כמה עשרות אלפי שקלים? אם אתם לא זקוקים להם בזה הרגע אך מעריכים כי תזדקקו להם בטווח של השנה-שנתיים הקרובות, למשל למימון מסיבת בת מצווה לבת, או להחלפת הרכב, אז מומלץ לשקול להפקיד את הכסף בפיקדון או בתוכנית חיסכון בבנק, למרות הוויתור על תשואה אפשרית. הריבית על תכניות אלו עשויה להיות נמוכה ביחס לתשואה שתשיגו בהשקעה בשוק ההון, אך מנגד מדובר בפתרון נוח, זמין וללא סיכון. קחו בחשבון שמוצרי השקעה שונים המשווקים לעיתים תחת שמות הכוללים את המילה "חיסכון" – הינם בפועל השקעה בשוק ההון ולכן אל תטעו לחשוב שהם אינם כרוכים בסיכון בטווח הזמן הקצר.

3. בטווח הארוך:

אם יש לכם כמה עשרות אלפי שקלים, אפשרות נוספת הפתוחה בפניכם היא השקעה בשוק ההון. אפיקי ההשקעה השונים בשוק ההון יכולים לייצר לכם תשואה נאה, אך מדובר ב"ריצה למרחקים ארוכים". ההשקעה בשוק ההון צריכה כמובן להיות מותאמת ליכולת שלכם לספוג הפסדים זמניים, ובחירת מסלול ההשקעה צריך להיעשות בהתאם לרמת הסיכון שהוא מייצר. לכן, אם אין לכם צורך בכסף בשנים הקרובות, זו כנראה הדרך העדיפה לתת לכסף שלכם לעבוד בשבילכם. ניתן כמובן להשקיע את הכסף באופן עצמאי, אבל בנייה וניהול של תיק השקעות באופן עצמאי הוא מהלך מורכב, שדורש זמן והתמקצעות. אם בעבר על מנת להיעזר בניהול תיקים מקצועי נדרש מהמשקיע הון התחלתי של כמה מאות אלפי שקלים, כיום אפשר לנהל אצלנו ב-VIDEA תיק השקעות בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם, מסכום של 50 אלף שקלים ומעלה. היכולת שלנו להפוך את ניהול תיקי ההשקעות לנגיש לציבור רחב יותר, היא פועל יוצא של המודלים והטכנולוגיות המתקדמים בהם אנו עושים שימוש.


רוצה לגלות איך נראה תיק ההשקעות שמתאים בדיוק לך?
רק 8 שאלות פשוטות, והצעה לתיק השקעות אצלך בלי שום התחייבות

לשאלון >>