חזרו אליי

השקעות דיגיטליות – ניהול התיקים עובר לדיגיטל

יותר ויותר גופים פיננסים בינלאומיים מובילים נכנסים אף הם לתחום ההשקעות הדיגיטליות. מה היתרונות העיקריים עבור המשקיעים?

אנחנו חיים בעולם בו נעשה שימוש הולך וגובר בטכנולוגיה של בינה מלאכותית (AI), על שלל תתי התחומים שהיא כוללת, על מנת לשפר היבטים שונים בחיים של כולנו. הטכנולוגיה הזו באה לידי ביטוי באינספור דרכים: החל מהמלצות צרכניות שאנחנו מקבלים על סמך רכישות שביצענו בעבר, דרך היכולת לתרגם טקסטים משפות אליהן מעולם לא נחשפנו, שירות לקוחות מבוסס בוטים ההופך את ההתנהלות מול גורמים שונים למהירה הרבה יותר, וכלה בייעוץ רפואי ממוקד מטופל.

שוק ההון והבינה המלאכותית

הפופולריות של הטכנולוגיה הזו והיתרונות הרבים הנלווים אליה באים לידי ביטוי גם בשוק ההון. בשנים האחרונות הולך וגובר השימוש בבינה מלאכותית גם בעולם ייעוץ וניהול ההשקעות. טכנולוגיות שונות, הנכללות תחת ההגדרה Robo Advisor, נמצאות בבסיסן של פלטפורמות המציעות ייעוץ וניהול השקעות דיגיטלי. פלטפורמות אלו מתבססות על ניתוח נתונים פיננסים רבים, משווקים שונים, והתאמת תיק ההשקעות הרצוי ללקוח על סמך צרכיו והגדרותיו.

השקעה דיגיטלית – למה זה טוב?

לפלטפורמות ההשקעה הדיגיטליות השונות יש יתרונות רבים, המושכים את תשומת ליבם של משקיעים פרטיים בכל העולם.

אובייקטיביות

הפלטפורמות העושות שימוש באלגוריתמים מאפשרות ניתוח של כמויות אדירות של מידע, והייעוץ שהן מספקות מתבסס על ניתוח זה, בשקלול צרכיו של הלקוח, תוך צמצום ההטיה של הגורם האנושי. אנחנו ב-VIDEA עושים שימוש באלגוריתם שמבוסס על מודל שזיכה את ההוגה שלו בפרס נובל - מודל מרקוביץ' (MPT-Modern Portfolio Theory), לו עשינו התאמות ייחודיות המתאימות לקהל הישראלי. המודל הזה מאפשר להציע ניהול תיק השקעות מותאם לכל לקוח, כזה המתבסס על רמת הסיכון המתאימה לו ולצרכיו.

זמינות

פלטפורמות ההשקעה והייעוץ הדיגיטליות מספקות נגישות רבה למשקיע הפרטי, מכיוון שהן אינן מחייבות המתנה למענה אנושי. פעמים רבות תהליך ההרשמה בהן קל ומהיר יותר, והמידע בהן זמין למשקיע באופן רציף - ובמספר ערוצים.

עלויות נמוכות יותר

השימוש בטכנולוגיות האלו מאפשר לגופים המציעים את שירותי הייעוץ וההשקעה הדיגיטליים להוזיל את דמי הניהול הנגבים בעבור השירות של ניהול תיק ההשקעות.

רף הכניסה ירד

היכולת לצמצם עלויות מאפשרת כניסה של משקיעים המעוניינים/יכולים לבצע השקעות קטנות. כך, ב-VIDEA אנחנו מאפשרים פתיחת תיק השקעות מ-50,000 שקלים בלבד. אופציה זו פותחת בפני משקיעים קטנים אפיק נוסף, שלא היה קיים בפניהם בעבר, אותו הם יכולים לשקול כאשר מתפנה לרשותם סכום של כמה עשרות אלפי שקלים. גם משקיעים בעלי ממון רב אך לא נזיל, יכולים להתחיל את ההשקעה ב- VIDEA עם סכום כסף נמוך יחסית ולהגדיל את ההשקעה בקלות כשיתפנו סכומי השקעה נוספים.

טרנד עולמי

כאמור, פלטפורמות הייעוץ והניהול הדיגיטליות, המאפשרות למשקיע הפרטי לנהל את תיק ההשקעות בעצמו או באמצעות בתי השקעות ובנקים, הופכות ליותר ויותר פופולריות בשנים האחרונות. כתוצאה, יותר ויותר גופים פיננסים מובילים מבינים כי הם לא יכולים להישאר מאחור ונכנסים לתחום, ביניהם בנקים, גופי השקעות מובילים וחברות שירותים פיננסים שונות דוגמת:
Morgan Stanley, Barclays, Citibank, Wells Fargo ועוד.
חלקם מציעים שימוש במערכת היברידית המשלבת מענה אנושי ומענה דיגיטלי, הן בתחום של ניהול תיקים והן בתחום הייעוץ.

וגם אצלנו בארץ, אנחנו ב- VIDEA מציעים שילוב של מערכת דיגיטלית מתקדמת עם שירות אנושי ומקצועי באמצעות מנהלי תיקי השקעות הזמינים לכל שאלה בטלפון ובמייל.

בשורה התחתונה

ייעוץ השקעות דיגיטלי ימשיך להיות חלק בלתי נפרד משוק ההון. עבור המשקיע הפרטי חשוב לבדוק כי הפלטפורמה אותה הוא בוחר מספקת מענה המותאם לצרכיו, ומאפשרת גם קבלת תמיכה מגורם אנושי, בעת הצורך.

מוזמנים להתרשם מהמערכת שלנו ולמלא שאלון צרכים קצר ופשוט, בסיומו תקבלו הצעה לתיק השקעות המותאם לכם וללא כל התחייבות.


רוצה לגלות איך נראה תיק ההשקעות שמתאים בדיוק לך?
רק 8 שאלות פשוטות, והצעה לתיק השקעות אצלך בלי שום התחייבות

לשאלון >>