חזרו אליי

יותר זהירות ומחושבות, משקיעות יותר כסף: ההבדלים בין משקיעות למשקיעים ב- VIDEA

השווינו בין דפוסי ההשקעה של נשים וגברים ב- VIDEA. מיוחד ליום האישה הבינלאומי.

שנת 2020 והתפרצות הקורונה בעולם גרמו לנו לחשוב מחדש על תפיסות רבות שהיו מקובעות בחיינו, ונראה שגם הדימוי של שוק ההון – כזירה גברית – משתנה במהירות. הנתונים מוכיחים שהשינוי כבר כאן - כשיותר ויותר נשים צועדות בבטחה גם בעולם ההשקעות.

מבדיקה של תיקי ההשקעות ב-VIDEA, נכון לפברואר 2021, נרשמה צמיחה של כ-16% במספר הנשים שהצטרפו ל-VIDEA ב-2020, ביחס לשנה שקדמה לה.

אז מה ההבדל בין משקיעות למשקיעים ב- VIDEA?

שוות יותר

אולי זה מפתיע, אבל שווי התיק של הלקוחות הנשים גבוה בכ-21% משווי התיק של הלקוחות הגברים. כלומר, נשים מכניסות יותר כסף לתיק ניירות הערך ב- VIDEA.

זהירות יותר

נכון לפברואר 2021, מבין כלל המשקיעות והמשקיעים, 23% הן נשים אבל רק 8% מכלל התיקים האגרסיביים שייכים לנשים. כלומר, תיקים שמציעים סיכון בתנודתיות רבה (עליות וירידות ערך) עם סיכוי לתשואה גבוהה יותר. בתיקים סולידיים בעלי רמת סיכון נמוכה יותר, נתח הנשים עומד על כ-28%.

או במילים אחרות: בממוצע המשקיעות זהירות יותר מהמשקיעים. רק 12% מהנשים אמרו שהן יעדיפו אפיק השקעה אגרסיבי עם סיכוי לרווח גדול הכרוך בסיכון גבוה, לעומת 29% מהגברים. כמו כן, רק 10% מהנשים אמרו שהן יעדיפו להגדיל את הסכום המושקע בתיק ההשקעות אם השווי שלו יורד ב-20% במשך חודש כתוצאה ממשבר בשוק ההון. זאת לעומת 26% מהגברים.

משקיעות יותר בגיל צעיר או מבוגר

בכל קבוצות הגיל, יש הרבה יותר משקיעים גברים מנשים אבל נתח המשקיעות הגדול ביותר (30%) נמצא בשתי קבוצות גיל נפרדות: צעירות עד גיל 30 ומבוגרות מעל גיל 70. ייתכן שההסבר נעוץ בעובדה שבגילים האלה יש יותר משקיעות ללא בני-זוג.

בין גיל 30-60 נשים מהוות רק 16%-21% מכלל המשקיעים ובגיל 60-70 הכמות עולה ל-23%. בתיקים משותפים של גבר ואישה, לרוב הגבר הוא זה שימלא את שאלון ההשקעות ויקבע את פרופיל תיק ניירות הערך.

משקיעות לטווח קצר יותר

האם נשים משקיעות לטווח ארוך או קצר? במה שנוגע לניהול תיק השקעות ב-VIDEA, כ- 51% מהנשים ענו שהן מעריכות שהן יצטרכו את כספי ההשקעה תוך חמש שנים, והיתר (49%) ענו שהן משקיעות לטווח ארוך יותר. זאת לעומת 43% מהמשקיעים הגברים שענו שיצטרכו את הכסף בטווח של עד חמש שנים ו-57% בטווח ארוך יותר.

שינוי חיובי בשטח

מהדוח עולה כי יותר נשים משקיעות בשוק ההון מבעבר. בהחלט מדובר במגמה חיובית שמעידה על שינוי בשטח – בדרך לשוויון מגדרי בשוק שאופיין לאורך השנים כתחום "גברי". יש לקוות שמגמות אלו יימשכו ורק יתחזקו אחרי הקורונה, ובשנים הבאות.


רוצה לגלות איך נראה תיק ההשקעות שמתאים בדיוק לך?
רק 8 שאלות פשוטות, והצעה לתיק השקעות אצלך בלי שום התחייבות

לשאלון >>