חזרו אליי

תיק השקעות דיגיטלי - 5 סיבות למעבר לניהול תיק השקעות דיגיטלי

ניהול תיקים הוא מקצוע שקיים עשרות שנים. לאורך השנים הוא עבר לא מעט שינויים, אך הניהול הדיגיטלי מסתמן כדרמטי מכולם - שלוקח את התחום צעד אחד קדימה. למה זה מאוד משתלם? בטור הבא:

ראשית, נבהיר למה הכוונה בדיגיטלי. החלטות ההשקעה לא נעשות כמובן על ידי יצורים דמויי-אדם אלא על ידי תוכנות. התוכנות האלה מבוססות על מודלים כלכליים עדכניים - ויודעות גם למכור ולקנות ניירות ערך. המטרות של ניהול תיקים אנושי וניהול תיקים דיגיטלי זהות לחלוטין: מציאת תיק ההשקעות הטוב ביותר ללקוח בכל מצב שוק אפשרי. אבל לעומת ניהול תיקים אנושי, בניהול תיקים דיגיטלי, החלק הממוחשב - זה שנוגע למודלים מדעיים-מתמטיים שנבנו באופן מיוחד כדי לנהל תיקי השקעות - גדול יותר. בכל מקרה, אנשי המקצוע שלנו תמיד שם כדי לקבל את ההחלטות החשובות ולפקח על השקעות בטוחות.

1. מקצועי וחכם

במידה רבה, חברות העוסקות בניהול תיקים אנושי וכאלה העוסקות בניהול תיקים דיגיטלי נסמכות על אותם כלים מחקריים ואקדמיים, כלומר על אותו הידע המקצועי העשיר שנצבר במשך השנים. 

2. ביצועים טובים יותר לאורך זמן

יחד מחקרים אקדמיים הראו פעם אחר פעם ששיעור המקרים שבהם ניהול תיקים אנושי מצליח להשיג תשואות טובות יותר מאלה שמדדי השוק נותנים ממילא הוא מזערי. ואם זה נכון - מדוע להסתכן ולהמר על מציאת מנהל אנושי שיצליח להכות את השוק? השקעה במדדים עצמם יעילה ומוצדקת יותר. 

וזה בדיוק מה שאנחנו עושים - אנחנו משקיעים רק במדדים, לא בניירות ערך ספציפיים. מכיוון שהנתונים שנאספו ונותחו ברבים מהמחקרים האלה הצביעו למעשה על כך שהתשואות של מנהלי התיקים האנושיים טובות פחות מאלה של מדדי השוק, הביצועים שלנו עשויים בהחלט להיות טובים יותר מאלה של מנהלים אנושיים. מאמרים ונתונים בנושא תוכלו למצוא כאן

3. זול יותר

הפעלת שירות ניהול תיקים על ידי תוכנה, זולה יותר ממתן שירות כזה על ידי בני אדם, בוודאי כשמדובר בהיקפים גדולים. עבור הלקוחות, המשמעות היא שניהול תיקים דיגיטלי עולה פחות מניהול תיקים אנושי. בדקו אותנו - השוו את דמי הניהול שלנו לאלה של מנהלי תיקים שאינם דיגיטליים. אנחנו גם מעודדים אתכם ללמוד עוד על החשיבות העצומה של עלויות בפוסט שכתבנו והוקדש בדיוק לנושא הזה.

4. נטול הטיות אנושיות

יש הרבה הטיות אנושיות בניהול תיקים שגורמות לנו לקבל החלטות לא נכונות. הטיה אנושית אחת כזו היא נאמנות לפוזיציה הנוכחית שלנו, הטיה אחרת היא חוסר הרצון לממש הפסד והטיה שלישית היא שנאת שינוי. לתוכנות אין את ההטיות האלה. הן תמיד פועלות על בסיס הכללים הרציונליים והמדעיים שהכתבנו להן. הן נאמנות רק לכללים האלה ומפעילות רק אותם בכל שלב.

ניהול תיקים דיגיטלי לא מושפע מההטיה האנושית המשפיעה על קבלת ההחלטות שלהם. עוד על הטיות ניתן לקרוא כאן

5. היעילות משתלמת 

פעולות רבות שנעשות תוך כדי ניהול תיקי השקעות מחייבות התחשבות בתנאי שוק שמשתנים במהירות רבה. כל שינוי כזה מחייב שינוי באופן הפעולה בדרך שתגביר תועלת ותקטין עלויות. ואלה פעולות שניהול דיגיטלי טוב בהן מבני אדם.


אז לסיכום: ניהול דיגיטלי הוא זול יותר, יעיל יותר ולא סובל מהטיות אנושיות. ולמטבע הזה אין "צד שני" - על היתרונות האלה לא "משלמים" במקצועיות נמוכה יותר או בתשואות נמוכות יותר. 


רוצה לגלות איך נראה תיק ההשקעות שמתאים בדיוק לך?
רק 8 שאלות פשוטות, והצעה לתיק השקעות אצלך בלי שום התחייבות

לשאלון >>